Minden gyermek életében előfordulhatnak átmeneti nehézségek, melyek a fejlődés természetes velejárói is lehetnek. Kezelendő pszichés problémára akkor kell gondolnunk, amikor a nehézségek,
esetleg tünetek már állandósulnak. Ilyenkor a fejlődés megrekedhet és a gyermek vagy fiatal jellemző viselkedése és érzelmei korosztályától eltérővé válhatnak.
Emellett jelzés értékű lehet, ha hirtelen, jelentős változás áll be a gyermek szokásaiban, hangulatában.
Az alábbi problémákkal fordulhatnak hozzám:
Előfordul, hogy a szülőnek útmutatásra van szüksége, mert bizonyos gyermeknevelési kérdések megoldásában elakadt, tanácstalan, úgy érzi gyermeke fejlődése során problémákkal szembesülve bizonytalanná válik. Ebben segíthetek nevelési tanácsadással és a problémára megoldást jelentő, megfelelő módszerek kiválasztásával.
A bejelentkezést követő első alkalommal a szülővel/szülőkkel – kamasz gyermek esetén a gyermekkel és a szülővel - találkozom, ilyenkor lehetőség nyílik a gyermekkel kapcsolatos nehézség részletesebb megvitatására, a probléma hátterébe való bepillantásra.
Ezt követően találkozom a gyermekkel, 4-5 alkalommal, kétszemélyes helyzetben. Különböző pszichológiai eszközök, valamint közös játéktevékenységek során igyekszem minél árnyaltabb képet kapni a gyermek jelenlegi pszichés állapotáról, nehézségeiről és egyben erőforrásairól. A kapott információk összegzésével, visszaforgatásával (1-2 alkalom) zárul a diagnosztikus folyamat, melynek végén egy szakmai iránymutatás mentén közös döntés születik a problémamegoldás módjáról, eszközeiről, és ennek tükrében javaslatot teszek a folytatás lehetőségeit illetően.